Audio player not loaded.
Parohia Sf. Arhangheli Mihail si Gavriil Brasov

Structura administrativă a parohiei Sfinții Arhangheli Blumăna IV

Parohia este condusă de către preotul paroh Nahoi Claudiu Marius.

De loc este din orașul Predeal , județul Brașov . S-a născut în data de 07 August 1973 în municipiul Brașov , avându-i ca părinți pe Nahoi Constantin, de profesie șofer , între timp trecut la cele veșnice în 2004, și Nahoi Victoria ,o perioadă fiind casnică iar mai apoi cameristă la unul din hotelurile din Predeal .Este cel mai mare copil din cei trei ai familiei .Școala primară, gimnaziul și mai apoi primii 2 ani de liceu i-a făcut la liceul din localitate . În anul 1990 , a intrat la Seminarul Teologic Ortodox din Cluj –Napoca , pe care l-a absolvit în anul 1995. În același an a fost admis la Facultatea de Teologie Ortodoxă ,,Andrei Șaguna " din Sibiu , pe care a absolvit-o în anul 1999. În același an s-a înscris la cursurile post universitare , absolvite în anul 2000. În 1999 începe să lucreze la liceul din orașul său natal ca și profesor de religie ortodoxă până în anul 2001 când va fi hirotonit preot pe seama Parohiei Holbav. Aici va sluji până în anul 2008, 1 Mai , când în urma unui examen va fi numit preot paroh pe seama parohiei Blumăna IV de la Biserica ,,Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil " din Brașov unde slujește și în present.

Epitopul său este domnul Ungur Alexa din municipiul Brașov.

El este ajutat de următorii consilieri:

Zisu Gheorghe
Vasile Simionescu